Back to top

Budowa nowego mostu w Sobieszewie

Aktualizacja 10.11.2018

Budowa nowego mostu w Sobieszewie dobiegła końca. Nowoczesny most zwodzony na Wyspę Sobieszewską w dniu 10 listopada 2018 r. został oficjalnie otwarty. Cały ruch samochodowy, pieszy i rowerowy odbywa się już po nowym moście. Czytaj więcej w artykule: Nowy most w Sobieszewie otwarty!

---------------

Od końca stycznia 2017 roku trwa budowa nowego mostu na Wyspę Sobieszewską. Most powstaje nad Martwą Wisłą w Sobieszewie, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501, równolegle do starego mostu pontonowego. Budowa w żaden sposób nie utrudnia dojazdu na Wyspę Sobieszewską od strony centrum Gdańska i drogi krajowej nr S7. Ten odbywa się po dotychczasowym moście pontonowym. Przewidywany termin zakończenia budowy nowego mostu to listopad 2018.

Oto najważniejsze informacje dotyczące budowy nowego mostu w Sobieszewie:
1. Nowy most jest budowany obok starego mostu pontonowego na Martwej Wiśle, w odległości kilkudziesięciu metrów na zachód od niego (po lewej stronie patrząc na Wyspę Sobieszewską od strony stałego lądu).
2. Nowy most będzie mostem niskowodnym, zwodzonym. Oznacza to, że jego wysokość nad lustrem wody wynosić będzie ok. 5 metrów, a środkowe przęsło będzie się otwierać dla żeglugi. Czas potrzebny na otwarcie mostu: 2 minuty.
3. Oprócz budowy mostu, w ramach inwestycji przebudowane zostaną skrzyżowania po obu jego stronach, w tym na stałym lądzie odcinek drogi nr 501 od mostu do skrzyżowania z wałem przeciwpowodziowym (ok. 500 m).
4. Inwestorem jest Miasto Gdańsk, w imieniu którego działa Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG), www.drmg.gdansk.pl
5. Wykonawcą mostu jest konsorcjum firm: Lider - METROSTAV a.s., Partner - VISTAL INFRASTRUCTURE Sp. z o.o.

Postęp prac oraz zdjęcia z placu budowy można zobaczyć na naszym profilu na Twitterze: www.twitter.com/wyspa_pl

Więcej o budowie mostu na stronie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska: www.drmg.gdansk.pl