KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna w rezerwacie Ptasi Raj

Uwaga! W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zamknięcia kamiennej grobli dla ruchu pieszego, informujemy, że od 01.10.2015 trwa przebudowa grobli i ustanowiono zakaz wstępu dla pieszych. Remont grobli potrwa do końca 2016 roku. Sama ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna jest otwarta i spacerowanie po niej nie jest w żaden sposób uzależnione od postępu prac budowlanych prowadzonych na grobli.

Ścieżka prowadzi przez teren rezerwatu przyrody Ptasi Raj oraz częściowo po plaży. Długość całej ścieżki wynosi około 6 km, a jej przejście może trwać od 3 do 5 godz.

Początek trasy i tablica informacyjna o ścieżce znajdują się przy wejściu do rezerwatu, oddalonym o 400 m od przystanku końcowego autobusu nr 186 w Górkach Wschodnich. Tu też zlokalizowany jest mały parking. Dla osób zmotoryzowanych przewidziano możliwość nieco wcześniejszego zejścia ze ścieżki, aby mogli powrócić do pozostawionych na parkingu pojazdów. Wzdłuż ścieżki ustawiono 10 tablic informacyjnych omawiających najważniejsze elementy flory i fauny tego terenu, wyznaczających jednocześnie punkty przystankowe.

Ptasi Raj

Ścieżkę można odwiedzać przez cały rok, ale najlepszym terminem do odbycia wycieczki jest okres od kwietnia do października. Szczególnie wiosną i jesienią, podczas przelotów ptaków łatwo można zaobserwować wiele gatunków ptaków. Warto zabrać ze sobą lornetkę, która ułatwi nam prowadzenie obserwacji. Trasa miejscami okresowo podmokła.

Mapka ścieżki


Elżbieta Kowalik

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo