KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Na Bursztynowym Wybrzeżu

Wyspa Sobieszewska jest częścią "Bursztynowego Wybrzeża", znanego ze swego bogactwa od najdawniejszych czasów.

Bursztyn znaleziony na Wyspie SobieszewskiejWyspa Sobieszewska leży w pasie tzw. Bursztynowego Wybrzeża, zwanego często Jantarowym Wybrzeżem. Bursztynowe Wybrzeże jest określeniem fragmentu Mierzei Wiślanej, rozciągającego się pomiędzy Śmiałą Wisłą na zachodzie a Zalewem Wiślanym na wschodzie. Czyli inaczej na wybrzeże to składa się pas wydm nadmorskich leżący między miejscowością Górki Wschodnie (na Wyspie Sobieszewskiej) a miejscowością Krynica Morska.

Nazwa "Bursztynowe Wybrzeże" ma swoje uzasadnienie, gdyż bursztyn najobficiej wyrzucany jest na brzeg właśnie na tym odcinku. W szczególności zaś pomiędzy ujściami Wisły, czyli na Wyspie Sobieszewskiej, w sztormowych okresach roku.


BG

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo