KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Położenie Wyspy Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska (Sobieszewo) to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o 15 km. Położona na wschód od Gdańska, w ramionach Wisły nad Zatoką Gdańską, znajduje się w niewielkiej odległości od trasy E-7 (Warszawa-Gdańsk). Stałą komunikację z Wyspą zapewnia most sobieszewski, przez który prowadzi najkrótsza droga do Krynicy Morskiej (nr 501) i na Mierzeję Wiślaną.

Pełna soczystej zieleni, pachnących żywicą sosnowych lasów oraz szumiącej wody, jest atrakcyjnym miejscem jeżeli chcesz odpocząć w ciszy i spokoju. Dodatkowo status wyspy ekologicznej, a także uznanie Wyspy Sobieszewskiej Obszarem Chronionego Krajobrazu, gwarantują kontakt z naturą i otoczenie przychylne ludzkim potrzebom.

-> Samochodem na Wyspę Sobieszewską? Dojazd możliwy jest z 3 stron. Najszybciej od strony północnej, mostem na Martwej Wiśle, czynnym przez cały rok (24h). Most ten zapewnia stałą komunikację z Wyspą od strony Gdańska. Nieprawdziwy jest więc mit, że most sobieszewski jest mostem sezonowym, a poza sezonem trzeba korzystać z promu. Proponujemy także 2 pozostałe drogi prowadzące na Wyspę Sobieszewską: od strony północno-wschodniej: mostem na śluzie w Przegalinie oraz od strony wschodniej: przeprawą promową na Wiśle Przekop.

-> Autobusem miejskim na Wyspę Sobieszewską?

Położenie Wyspy Sobieszewskiej
© Copyright ExpressMap Polska Sp. z o.o.


BG

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo